top of page

Wlewy dożylne w Warszawie

Wlewy dożylne przeprowadzane w naszym gabinecie w Warszawie pozwalają na dostarczenie do organizmu różnych substancji odżywczych w formie, która jest najłatwiej przyswajalna. Mikroelementy, aminokwasy i witaminy w nich zawarte są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. W przeciwieństwie do suplementów przyjmowanych doustnie, wlewy nie wymagają udziału układu trawiennego i zapewniają lepszą wchłanialność substancji do organizmu.

 

Spis treści:

 

Na czym polegają wlewy dożylne witaminowe i gdzie można je przyjąć w Warszawie?

Wlewy dożylne witaminowe są szczególnie zalecane w okresie osłabienia lub choroby, a w Warszawie ich przyjęcie jest możliwe w naszym gabinecie Konsultacje Diagnostyka i Terapia Neurologiczna. Kroplówki takie mogą zniwelować przyczyny i objawy wielu dolegliwości, dlatego zabezpieczają organizm i przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Dożylna terapia witaminowa przywraca właściwą równowagę, a także odżywia komórki ciała. Ze względu na podanie substancji odżywczych bezpośrednio do krwioobiegu, metoda ta pozwala na natychmiastowe uzupełnienie niedoborów. W naszym gabinecie neurologicznym przeprowadzamy też wlewy dożylne pod kątem leczenia tężyczki i polineuropatii, a także badania EMG czy polisomnografię.

 

Zastosowanie kwasu alfa-liponowego

Jedną z substancji stosowanych w terapii dożylnej jest kwas alfa-liponowy, który odpowiada za ochronę komórek nerwowych przed wolnymi rodnikami i niebezpiecznymi produktami degradacji. Jego właściwości przyczyniają się dzięki temu do poprawy przewodnictwa nerwowego. Obecnie Polskie Towarzystwo Diabetologiczne szczególnie zaleca wykorzystanie kwasu alfa-liponowego w leczeniu przyczynowym neuropatii cukrzycowej. Substancja ta służy również do niwelowania dolegliwości bólowych czy parestezji - objawów czuciowych w postaci mrowienia, swędzenia i kłucia, które często występują w przypadku cukrzycowego uszkodzenia nerwów lub po chemioterapii i radioterapii. Preparat w podaniu dożylnym powinien być używany przez 2-4 tygodnie w początkowej fazie terapii. Roztwór podaje się przez minimum 30 minut w formie krótkiej infuzji.

 

Wykorzystanie płynu wieloelektrolitowego PWE

W terapii dożylnej możemy zastosować specjalny płyn wieloelektrolitowy PWE, który zawiera najważniejsze dla poprawnej pracy organizmu elektrolity osocza krwi - jony Na+, K+, Cl-, Ca2+ i Mg2+. Proporcje poszczególnych składników są optymalnie dobrane, co sprzyja prawidłowej homeostazie. PWE stanowi wsparcie dla suplementacji przy niedoborach elektrolitowych. Poza deficytowymi substancjami, dostarcza bowiem również inne elektrolity we właściwej ilości. Wlewy takie można stosować chociażby w przypadku odwodnienia, przemęczenia, stresu, nadużycia alkoholu czy występowania wymiotów.


Kroplówka w szpitalu

 

Czy można dostarczyć magnez i wapń poprzez wlewy dożylne w Warszawie?

Wlewy dożylne w naszym gabinecie w Warszawie pozwalają na pojedyncze dostarczenie do organizmu także różnych pierwiastków, do których należą przede wszystkim magnez i wapń. W obu przypadkach możliwa jest ich podaż z pominięciem układu pokarmowego. Taki sposób absorpcji najważniejszych pierwiastków jest szczególnie istotny w przypadku schorzeń jelit, a także problemów spowodowanych zespołem złego wchłaniania. Takie kroplówki można stosować także wówczas, gdy doustna suplementacja kluczowych elektrolitów jest niewystarczająca lub niewskazana. Przed rozpoczęciem terapii niezwykle ważna jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze odpowiednie dla indywidualnych potrzeb pacjenta preparaty. W naszej placówce można skorzystać z konsultacji z neurologiem lub neurochirurgiem.

 

Preparaty z magnezem

Siarczan magnezu podany dożylnie może spowolnić przewodnictwo cieplne, co sprzyja natychmiastowemu odczuciu relaksacji i odprężenia w strefie psychofizycznej. Terapia dożylna tym pierwiastkiem jest zalecana zwłaszcza w przypadku zaburzeń rytmu serca, tężyczki, problemów emocjonalnych i nerwicowych, bezsenności, zawrotów i bólów głowy, skurczów mięśni czy uczucia permanentnego zmęczenia. Taka terapia sprawdza się przy różnych przyczynach niedoboru magnezu, takich jak zbyt niska podaż tego składnika w diecie czy spożywanie pokarmów obniżających jego stężenie w organizmie. Terapia jest zalecana również po stosowaniu niektórych środków odwadniających lub zobojętniających soki żołądkowe bądź też przy upośledzeniu wchłaniania z przewodu pokarmowego w wyniku zaburzeń.

 

Preparaty z wapniem

Dla poprawnej pracy organizmu niezbędne są również jony wapnia, które wpływają na prawidłowe przewodnictwo nerwowe i nerwowo-mięśniowe. Z tego względu są niezbędne dla regulacji skurczy mięśni szkieletowych oraz gładkich. Wapń jest ważnym przekaźnikiem informacji w komórkach, ponieważ obniża przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych. Pierwiastek ten wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwwysiękowe oraz przeciwalergiczne. Nie bez znaczenia pozostaje jego wpływ na budowę tkanki kostnej. W terapii dożylnej wapń jest szczególnie zalecany w stanach dużej pobudliwości nerwowo-mięśniowej, alergiach czy też profilaktyce osteoporozy. Wlewy mogą być pomocne w regulacji gospodarki wapniowej, sprzyjając zahamowaniu spontanicznych skurczy mięśni oraz ograniczając patologiczną nadpobudliwość nerwową.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


Post: Blog2_Post
bottom of page