top of page
  • admin

Kroplówka w Warszawie

Kroplówka w Warszawie dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. To metoda powolnego wprowadzania substancji w postaci roztworów bezpośrednio do krwioobiegu. Prawie wszyscy lekarze zlecają wlewy dożylne do różnych celów: przeciwbólowo, wzmacniająco, aby dostarczać organizmowi składniki odżywcze. Za ich pomocą przedostaje się więcej płynu niż za pomocą zastrzyku, i specjalista ma pewność, że niezbędny lek trafi bezpośrednio do tkanek. W tym przypadku nie ma gwałtownego wzrostu ciśnienia krwi.

 

Spis treści:

 

Dlaczego kroplówka dostępna w naszym gabinecie w Warszawie jest popularną metodą podania leków w medycynie?

Kroplówka to metoda podawania leków w naszym gabinecie neurologicznym w Warszawie. W odróżnieniu od innych dróg podania, powoduje, że lek natychmiast przedostaje się do krwiobiegu i jest transportowany do docelowych narządów. Po podaniu doustnym w postaci tabletek część leku zostaje zatrzymana w jelitach, część ulega zniszczeniu w żołądku, a reszta powoli wprowadza się do krwi. Nawet w przypadku wstrzyknięcia domięśniowego lek musi najpierw przedostać się do krwiobiegu, a następnie dotrzeć do chorego narządu. Kroplówka jest bezpieczna także z punktu widzenia rozwoju infekcji oraz kontroli dawki i szybkości podawania leku. Substancje czynne szybko dostają się do układu krążenia, bez przedostawania się do przewodu żołądkowo-jelitowego. Podczas wlewu dożylnego witaminy i mikroelementy są maksymalnie wchłaniane, a normalizacja funkcji organizmu następuje w krótkim czasie. Ta droga podawania preparatów jest najskuteczniejsza, ponieważ pozwala na wprowadzenie do organizmu dużej ilości płynów (nie powoduje przeciążenia nerek i układu sercowo-naczyniowego) oraz odciąża pacjentów od dużej liczby zastrzyków domięśniowych i dożylnych.

 

Wlewy dożylne przeprowadzane w naszej placówce

Najbezpieczniej poddasz się temu zabiegowi w specjalistycznej placówce medycznej. W naszym gabinecie Konsultacje Diagnostyka i Terapia Neurologiczna wlewy dożylne przeprowadzane są przez doświadczoną w tym zakresie pielęgniarkę. Sprawnie i w komfortowych warunkach realizujemy terapie dożylne, m.in. tężyczki, polineuropatii czy innych zaburzeń na tle neurologicznym. W ten sposób podajemy różne leki lub witaminy i pierwiastki, np. wapń, magnez czy witaminę C. Ponadto w naszej poradni możesz skorzystać z konsultacji neurologicznej i neurochirurgicznej, wykonać badanie EMG (elektromiografia) jeśli jest podejrzenie o zaburzenie układu mięśniowego i nerwowego oraz polisomnografię, czyli badanie podczas snu przy podejrzeniu bezdechu sennego. Oferujemy także iniekcje dożylne i domięśniowe.

 

W jaki sposób przeprowadzamy wlewy dożylne?

Igła wprowadzana jest do żyły z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych wymagań fizjologicznych i higienicznych, stosujemy wyłącznie systemy jednorazowe, wykonane z nietoksycznych i hipoalergicznych materiałów. Kroplówka podawana jest w komfortowej atmosferze – Ty tylko odpoczywasz (siedzisz w wygodnym fotelu lub leżysz), a pielęgniarka dostosowuje szybkość podawania roztworu i stale monitoruje Twoje samopoczucie. Po zakończeniu zabiegu możesz powrócić do normalnego trybu życia.

 


Zastrzyk

Dlaczego warto zdecydować się na kroplówkę wzmacniającą w prywatnym gabinecie w Warszawie?

Kroplówka wzmacniająca w naszym prywatnym gabinecie w Warszawie nie wymaga hospitalizacji oraz jest wykonywana przez pielęgniarkę, która posiada duże doświadczenie w tym zakresie. Lekarz dobiera lek do terapii lub komponuje indywidualny koktajl do kroplówki na podstawie danych o stanie zdrowia pacjenta. Zapewniamy konsultacje lekarskie, podczas których specjalista zapoznaje się z Twoim stanem zdrowia oraz potrzebami i dobiera indywidualnie skład wlewu oraz ewentualnie ich częstotliwość.

 

Jakie substancje składają się na wlewy dożylne?

Wlewy dożylne o działaniu wzmacniającym z witaminami podawane są na przykład przy leczeniu tężyczki oraz polineuropatii. Zapewniamy w tym zakresie wlewy dożylne substancji, która usprawnia przewodnictwo nerwowe i jest wskazana w leczeniu neuropatii cukrzycowej i po chemio- oraz radioterapii. Oprócz tego wykonujemy wlewy preparatów z siarczanem magnezu, co wpływa na spowolnienie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, powodując, że od razu następuje uczucie odprężenia fizycznego i psychicznego. Takie wlewy wskazane są w przypadku tężyczki, zaburzeń rytmu serca, chronicznego zmęczenia, napadów lękowych, skurczów stóp, bólów i zawrotów głowy. Kroplowe wlewy jonów wapnia natomiast dobroczynnie wpływają na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Są zalecane przy tężyczce, profilaktyce osteoporozy czy alergiach. Zapewniamy także wzmacniające kroplówki witaminowe, które pozwalają na obejście przewodu pokarmowego z jego kwasami i mikroorganizmami oraz obejście metabolizmu w wątrobie i jej enzymów trawiennych. Są często stosowane w celu wzmocnienia układu odpornościowego i wyeliminowania objawów osłabienia: senności, zwiększonego zmęczenia, drażliwości, utraty sił z powodu braku snu, złego odżywiania, intensywnej pracy, gromadzenia się odpadów i toksyn w organizmie. Najczęściej lekarze zapisują wlewy dożylne z witaminą C, D, B1, B6 oraz B12.

 

Poddanie się infuzji dożylnej jest bezpieczne i dobroczynne dla zdrowia, ponieważ składają się na nią certyfikowane preparaty zapewniające całkowitą przyswajalność. Decydując się na taką formę podania leku, otrzymujesz indywidualne dopasowanie składu wlewu do potrzeb swojego organizmu, a efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. W naszym gabinecie zapewniamy profesjonalną konsultację lekarską, natomiast podawaniem leków zajmują się pielęgniarki z dużym doświadczeniem przy zachowaniu pełnej higieny.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page