top of page

Bardzo dobry neurochirurg w Warszawie

Zaktualizowano: 14 lut

Bardzo dobry neurochirurg w Warszawie specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym schorzeń mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Często taki specjalista jest ostatnią nadzieją w leczeniu wielu chorób układu nerwowego, które nie mogą być wyleczone farmakologicznie. Może się zdarzyć bowiem, że dzięki interwencji chirurgicznej lekarz będzie w stanie postawić na nogi pacjenta z chorobą, która przez dziesięciolecia była uznawana za nieuleczalną.

 

Spis treści:

 

Czym zajmuje się bardzo dobry neurochirurg w Warszawie?

Bardzo dobry neurochirurg w Warszawie pracuje w naszym gabinecie Konsultacje, Diagnostyka i Terapia Neurologiczna, zapewniając pacjentom pomoc medyczną, konsultacje i terapie w zakresie leczenia operacyjnego guzów rdzenia kręgowego i mózgu. Ponadto przeprowadza zabiegi w przypadku dyskopatii i porażenia nerwu twarzowego. Wykonuje operacje odbarczające zespoły cieśni nadgarstka i blokady okołostawowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Każda osoba zgłaszająca się do tego specjalisty objęta jest profesjonalną opieką.

 

Charakterystyka

Specjalność neurochirurga, nie bez powodu, uznawana jest za jedną z najtrudniejszych. W tym przypadku, jak w żadnym innym w medycynie, ważna jest precyzja i odporność na stres, ponieważ jeden niedokładny ruch może kosztować niekiedy nawet życie pacjenta. Specjalista z naszej poradni posiada nie tylko doświadczenie, ale również umiejętność szybkiego reagowania na nietypowe sytuacje i podejmowania decyzji. Na pierwszą wizytę u neurochirurga należy zabrać ze sobą wszystkie wykonane wcześniej badania.

 

Konsultacje

Konsultacja neurochirurgiczna zazwyczaj rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Lekarz poznaje jego dolegliwości, niepokojące objawy i czas ich trwania. Następnie zapoznaje się z wynikami badań i diagnozami lekarzy z innych dziedzin, u których pacjent był wcześniej leczony. Po zebraniu informacji bada pacjenta i wyciąga wnioski na temat stopnia rozwoju choroby. Konsultacja to pierwszy krok do rozwiązania problemu. Do naszej placówki neurologicznej mogą zgłosić się pacjenci z szeroką gamą objawów i dolegliwości, aby uzyskać konsultację z doświadczonym specjalistą w tej dziedzinie. Faktem jest, że układ nerwowy reguluje funkcjonowanie wszystkich układów i narządów, więc oznaki rozwoju choroby nie zawsze bezpośrednio wskazują na element neurologiczny. Jednak po dokładnym zbadaniu okazuje się, że nie kardiolog czy ortopeda, ale neurochirurg jest w stanie rozwiązać problem, potrafiąc uratować życie człowieka i przywrócić najważniejsze funkcje organizmu nawet w ciężkich przypadkach. Opóźnienie diagnozy, leczenia lub interwencji chirurgicznej może doprowadzić do negatywnych zmian w zdrowiu pacjenta.Chirurdzy podczas operacji

 

Jak bardzo dobry neurochirurg w Warszawie pomaga pacjentom?

Bardzo dobry neurochirurg w Warszawie zazwyczaj najpierw przeprowadza badanie neurologiczne, korzystając z technik palpacji manualnej, opukiwania i osłuchiwania. Sprawdza obecność objawów, takich jak: sztywność karku, światłowstręt, bolesność gałek ocznych oraz szeregu innych chorób, które mogą wskazywać na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub mózgu. Ponadto kontroluje napięcie mięśniowe, siłę tkanki mięśniowej, obecność różnych odruchów i odczucia powierzchowne. Jeśli to konieczne, zleci odpowiednie badania - tomografię komputerową, MRI czy EMG. Badanie elektromiograficzne wykonujemy bezpośrednio w naszej placówce. Pozwala ono na obiektywną diagnostykę uszkodzeń mięśni i układu nerwowego.

 

Czym się zajmujemy?

W naszym gabinecie oprócz przeprowadzenia koniecznych badań, takich jak EMG czy polisomnografia, zajmujemy się podawaniem leków w formie dożylnej lub domięśniowej. Jeśli specjalista zleci takie leczenie, podamy odpowiedni roztwór. Zajmujemy się także podawaniem dożylnym leków o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Takie leki znajdują zastosowanie m.in. w leczeniu obrzęku mózgu związanego z guzem mózgu. Jesteśmy w stanie podać także leki miejscowo znieczulające, które działają poprzez zablokowanie przewodzenia bodźców bólowych w przypadku podrażnienia korzeni nerwowych w przebiegu dyskopatii odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

 

Jakie problemy zdrowotne wymagają konsultacji?

Doświadczony specjalista zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem operacyjnym różnych zmian w układzie nerwowym człowieka. Kiedy należy się zatem do niego zgłosić? Lekarzem kierującym do tego specjalisty jest neurolog. Odczuwając takie objawy, jak bóle i zawroty głowy, drętwienie kończyn czy omdlenia, należy umówić się najpierw na wstępną konsultację do odpowiedniego lekarza neurologa. Jeśli taki specjalista stwierdzi konieczność konsultacji neurochirurgicznej, skieruje do lek. med. Piotra Izdebskiego, który jest neurochirurgiem i przyjmuje pacjentów w naszej placówce.

 

Objawy niektórych chorób wskazujące na potrzebę konsultacji ze specjalistą:

- drętwienie palców, ból ramienia i zawroty głowy w przypadku przepukliny międzykręgowej;

- drętwienie palców u nóg, ciągły ból odcinka lędźwiowego, ból podudzia lub stóp, a także ból nogi przy przepuklinach odcinka lędźwiowego;

- ciągły ból w okolicy mostka przy przepuklinach odcinka piersiowego u osób pracujących w pozycji wymuszonej;

- utrata przytomności, nudności, zawroty głowy, szumy uszne, utrata koordynacji, bóle głowy mogą wskazywać na urazowe uszkodzenia mózgu;

- ból i drętwienie ręki w przypadku zespołu cieśni nadgarstka, czyli zaburzenia układu nerwowego, które występuje, gdy nerw zostaje zaciśnięty pomiędzy kościami a ścięgnami mięśni nadgarstka.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page