top of page

Profesor neurologii w Warszawie

Zaktualizowano: 21 cze 2023

Profesor neurologii w Warszawie jest specjalistą zajmującym się leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Choroby te obejmują bóle głowy, epilepsję, otępienie, zapalenie mózgu, nowotwory mózgu i rdzenia kręgowego, polineuropatię oraz udary i mikroudary. W naszym gabinecie neurologicznym oferujemy konsultacje neurologiczne z profesorem będącym także neurofizjologiem działającym od lat w renomowanych placówkach naukowych.


Spis treści:


Czym zajmuje się profesor neurologii w Warszawie?

Profesor neurologii w Warszawie jest najczęściej odwiedzany przez pacjentów, którzy cierpią na uciążliwy ból głowy. Może być to wynikiem przepracowania, ciągłego stresu czy wzmożonego niepokoju, ale także różnego rodzaju chorób np. miażdżycy lub mikroudaru. Niemal zawsze schorzenie to likwidowane jest środkami przeciwbólowymi, co może prowadzić do negatywnych konsekwencji, ponieważ ból głowy jest ważnym sygnałem z organizmu o rozwoju jakiegoś schorzenia. Tylko doświadczony neurolog będzie w stanie ustalić pierwotną przyczynę dolegliwości i dobrać odpowiednie leczenie. Profesor neurologii przyjmujący w naszym gabinecie oferuje konsultacje z zakresu neurologii uwzględniające takie schorzenia jak: padaczka, guzy mózgu, polineuropatia, mononeuropatia, choroby nerwowo-mięśniowe, bóle głowy, zespoły bólowe kręgosłupa oraz tężyczka. Podczas swojej pracy stawia na uczciwość i budowanie trwałych relacji z pacjentami, dlatego jest darzony przez nich zaufaniem.


Kiedy umówić się na konsultację?

Na wizytę u neurologa warto umówić się w przypadku wystąpienia następujących objawów:

- bóle i zawroty głowy,

- okresowe ciemnienie lub rozmycie przed oczami,

- zaburzenia snu (bezsenność, koszmary senne, lunatykowanie),

- ból w mięśniach,

- zaburzona koordynacja ruchów i niestabilność chodu,

- zaburzenie mowy,

- utrata przytomności,

- pojedynczy lub powtarzający się napad drgawkowy.

Ponadto warto skonsultować się ze specjalistą, jeśli Twoje ruchy uległy spowolnieniu lub pojawiło się drżenie, pojawia się uczucie sztywności ciała, drżenie rąk i nóg czy konwulsyjne skurcze mięśni. Jeśli cierpisz z powodu bólu pleców, ramion, rąk i nóg lub z powodu zmniejszonej wrażliwości w niektórych obszarach skóry, również warto rozważyć wizytę kontrolną. Neurolog pomoże także pacjentom cierpiącym na nieuzasadnione napady strachu, paniki, kołatanie serca, dreszcze czy uczucie gorąca w całym ciele.


Zdjęcie mózgu


Objawy chorób neurologicznych

Choroby układu nerwowego nie pojawiają się natychmiast, ale rozwijają się powoli i stopniowo. Prowadzą do niebezpiecznych, ciężkich i nieodwracalnych konsekwencji - paraliżu, kalectwa, utraty inteligencji. Wraz z wiekiem ryzyko to wzrasta. W przypadku paraliżu obwodowego kurczliwość mięśni zostaje utracona, a osoba nie może poruszać się samodzielnie. Niedowład to częściowa utrata aktywności ruchowej przez mięśnie. Centralny paraliż objawia się wzrostem napięcia mięśniowego, wzrostem szybkości odruchów ścięgnistych. W przypadku uszkodzenia móżdżku koordynacja ruchów jest zaburzona, mowa staje się niewyraźna i powolna, a kończyny słabną. Podczas konsultacji w naszym gabinecie profesor neurologii zazwyczaj zadaje pytania o dolegliwości - kiedy się pojawiły, czy postępują oraz czy najbliższy krewny miał podobne objawy. Ponadto przeprowadzone zostaje badanie zewnętrzne, które określa czy występuje asymetria twarzy lub innych części ciała.


Diagnostyka przeprowadzana przez profesora neurologii w Warszawie

Profesor neurologii w Warszawie, po przeprowadzeniu analizy związanej z dolegliwościami i stylem życia pacjenta oraz po badaniu neurologicznym, opracowuje kompleksowy program badań. Jeżeli odczuwasz wyżej wymienione symptomy, możesz zgłosić się do naszej placówki na konsultację neurologiczną z pełną diagnostyką. W naszym gabinecie przeprowadzamy m.in. badanie EMG, które zalecane jest, gdy występuje podejrzenie uszkodzenia mięśni lub nerwów obwodowych. Najczęściej diagnozujemy: zespoły cieśni nadgarstka i kanału łokciowego, uszkodzenie splotu barkowego, tężyczkę, zespoły korzeniowe, polineuropatię oraz uszkodzony nerw twarzowy. Ponadto EMG jest zlecane przez neurologa do przeprowadzenia próby miastenicznej oraz badania odruchu opuszkowo–jamistego.

Aby umówić się na wizytę do specjalisty, wystarczy zadzwonić do naszego gabinetu. Neurolog leczy pacjentów o dowolnej złożoności schorzenia i specjalizuje się w usuwaniu patologii neurologicznych. Kontaktując się z nami, możesz nie tylko skorzystać z konsultacji neurologicznej, ale poddać się innym specjalistycznym badaniom oraz intensywnemu leczeniu dożylnemu i domięśniowemu. Jeśli na przykład chrapiesz w nocy i odczuwasz przewlekłe zmęczenie, możesz skorzystać z badania bezdechu sennego, które wykonywane jest w domu za pomocą naszego urządzenia i czujników.


Nie ma w naszym ciele narządu lub układu, który nie byłby w jakiś sposób związany z układem nerwowym odpowiedzialnym za skoordynowaną pracę całego organizmu. Wraz z odchyleniami w pracy nerwów mogą zachodzić patologie o profilu neurologicznym, co często wymaga konsultacji lekarza neurologa. W naszej placówce każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, wsłuchujemy się w jego problemy i oferujemy pomoc na każdym etapie terapeutycznym. Usługi diagnostyczne wykonywane są przez specjalistów, a opisy badań wydajemy od ręki.

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


Post: Blog2_Post
bottom of page