top of page

Poradnia neurologiczna w Warszawie

Zaktualizowano: 24 sty

Poradnia neurologiczna Konsultacje Diagnostyka i Terapia Neurologiczna w Warszawie oferuje opiekę medyczną w obszarze schorzeń układu nerwowego. Zatrudniamy specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i świadczą kompleksowe usługi. W naszym gabinecie możesz skorzystać z konsultacji z neurologiem i neurochirurgiem oraz poddać się badaniom diagnostycznym EMG i badaniu snu. Każdego pacjenta otaczamy opieką w taki sam sposób, aby każdy czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie.

 

Spis treści:

 

Czym zajmuje się poradnia neurologiczna w Warszawie?

Nasza poradnia neurologiczna w Warszawie zapewnia pomoc osobom dorosłym w diagnostyce i leczeniu chorób neurologicznych. Naszym głównym celem jest zapewnienie dostępu do podstawowych badań diagnostycznych, w tym EMG czy polisomnografii (badanie bezdechu sennego). Koncentrujemy się na diagnozowaniu zgodnie z najnowszymi technologiami medycznymi przy użyciu atestowanej aparatury medycznej. Choroby układu nerwowego charakteryzują się zróżnicowanymi objawami, a często nawet bezobjawowym przebiegiem z gwałtownym pogorszeniem stanu. Aby szybko i prawidłowo zidentyfikować chorobę i wprowadzić leczenie, wymagana jest szeroka baza diagnostyczna. Jeżeli odczuwasz drętwienie rąk i nóg, zaburzenia czucia, pamięci i mowy, zgłoś się do nas na konsultację z neurologiem. Specjalista przeprowadzi szczegółowe badanie, skieruje Cię na bardziej precyzyjną diagnostykę w celu postawienia trafnej diagnozy, po czym wdroży odpowiednie leczenie.

 

Konsultacje neurologiczne i neurochirurgiczne

W naszej poradni konsultacji neurologicznej udzielają dr hab. n. med. prof. WIML Rafał Rola oraz dr n. med. Cezary Siemianowski, którzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem takich schorzeń neurologicznych, jak: padaczka, bóle głowy, tężyczka, guzy mózgu, bóle kręgosłupa, polineuropatie i mononeuropatie. Podczas konsultacji neurolog opracuje dla Ciebie odpowiedni schemat leczenia farmakologicznego, biorąc pod uwagę wiek i możliwości fizjologiczne. Jeżeli wymagasz natomiast konsultacji z neurochirurgiem, zapewnimy Ci spotkanie z lek. med. Piotrem Izdebskim. Lekarz zajmuje się diagnozowaniem i terapią schorzeń układu nerwowego: guzów mózgu i rdzenia kręgowego czy dyskopatii. Specjalista wykonuje zabiegi odbarczające zespoły cieśni nadgarstka czy blokady okołostawowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Prowadzi także skuteczne leczenie chirurgiczne porażenia nerwu twarzowego.


Ciśnieniomierz na ręku

 

Jakie badania diagnostyczne można wykonać prywatnie w poradni neurologicznej w Warszawie?

Prywatna poradnia neurologiczna Konsultacje Diagnostyka i Terapia Neurologiczna w Warszawie świadczy specjalistyczne konsultacje neurologiczne oraz badania diagnostyczne w celu wykrycia konkretnego schorzenia o podłożu neurologicznym. U nas wykonasz m.in. badania EMG, które są niezbędne przy podejrzeniu uszkodzenia mięśni i nerwów obwodowych. Badanie elektromiograficzne jest wykonywane przez neurologa z asystą technika neurofizjologii.

 

W naszej placówce medycznej wykonujemy EMG w przypadku:

- zespołu cieśni nadgarstka oraz kanału łokciowego,

- polineuropatii,

- tężyczki (próba tężyczkowa),

- miastenii (próba miasteniczna),

- uszkodzenia splotu barkowego,

- choroby neuronu ruchowego (SLA),

- zespołu korzeniowego.

 

Jeżeli odczuwasz mrowienie, drętwienie oraz dolegliwości bólowe dłoni bądź palców, osłabienie kciuka lub trudności w chwytaniu, ból przedramienia, osłabienie ręki, ból, utratę czucia, powinieneś zgłosić się na badanie EMG, by jak najszybciej zdiagnozować lub wykluczyć, którąś z powyższych chorób. Kiedy natomiast niezbędna jest polisomnografia? To badanie sprawdzi się, jeżeli neurolog podejrzewa u pacjenta bezdech senny. To nieinwazyjne badanie jest wykonywane w domu za pomocą specjalnego urządzenia, które udostępniamy pacjentowi na czas badania. Jeżeli odczuwasz wzmożoną senność w ciągu dnia i stałe zmęczenie, warto zgłosić się na badanie.

 

Inne formy pomocy medycznej

W naszym gabinecie jesteśmy w stanie przeprowadzić także wlewy dożylne, które poprawią sprawność i pozwolą pozbyć się uciążliwego bólu. Wykorzystujemy je w przypadku leczenia tężyczki oraz polineuropatii. Stosujemy w tym celu kwas alfa-liponowy, wapń czy magnez. W zakres naszej oferty wchodzą również iniekcje dożylne i domięśniowe. Podajemy w ten sposób preparaty wielowitaminowe, leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne.

 

Decydując się na prywatne badania w gabinecie neurologicznym, uzyskujesz większe szanse na szybkie rozpoznanie choroby i wdrożenie skutecznego leczenia neurologicznego. W takim przypadku nie potrzebujesz skierowania i nie musisz długo oczekiwać w kolejce. Według neurologów przedstawione wyżej symptomy powinny motywować do szukania profesjonalnej pomocy. Naszą główną wartością jest pomoc pacjentom.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page