top of page

Polisomnografia prywatnie w Warszawie

Polisomnografia prywatnie w Warszawie pozwala szybko zdiagnozować zaburzenia snu. Badanie to monitoruje różne funkcje fizjologiczne organizmu podczas nocnego odpoczynku. Jest metodą diagnostyczną pozwalającą lekarzom różnicować bezsenność, bezdechy, zespoły niespokojnych nóg i inne zaburzenia. Na podstawie wyniku lekarz określa nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu oddechowego i układu krążenia. Diagnostyka odbywa się za pomocą urządzenia i specjalnych czujników przyczepianych do różnych części ciała.


Spis treści


Czym jest polisomnografia prywatnie w Warszawie?

Profesjonalnie wykonana prywatnie polisomnografia w naszym gabinecie w Warszawie pozwala zidentyfikować przyczyny bezsenności i wzmożonej senności w ciągu dnia, zaburzeń szybkiego ruchu gałek ocznych, zjawisko parasomnii (lęki nocne, koszmary senne, bruksizm, lunatyzm) oraz padaczkę nocną (skurcze mięśni podczas snu lub po przebudzeniu). Dzięki badaniu, neurolog w naszym gabinecie Konsultacje Diagnostyka i Terapia Neurologiczna będzie mógł zarejestrować hipnogram tzn. krzywą, która pokaże jakość snu, liczbę faz snu oraz ich strukturę. Specjalista przeanalizuje dane uzyskane podczas badania i dokona ich interpretacji. Umożliwiamy wykonywanie polisomnografii w domu, ponieważ głęboki sen w komfortowych i znanych warunkach dostarcza znacznie więcej informacji niż płytki sen w nieznanym miejscu. Możesz zgłosić się do nas także z innymi schorzeniami neurologicznymi: padaczka, guzy mózgu, zespół cieśni nadgarstka, choroby nerwowo-mięśniowe, tężyczka, bóle głowy, kręgosłupa, zaburzenia pamięci i zespołów otępiennych. Profesor Rafał Rola i dr n. med. Cezary Siemianowski udzielają konsultacji neurologicznej i zalecają odpowiednie leczenie.


Wskazania do badania

Pacjent powinien zgłosić się na badanie PSG, gdy cierpi na zatrzymanie oddechu podczas snu, przebudzenia w nocy związane z przeciążeniem nerwowym, chrapie lub ma trudności z zasypianiem. Wskazaniem będzie tutaj również nadmierna aktywność ruchowa podczas snu, czyli m.in. częste zmiany pozycji ciała oraz mimowolne ruchy kończyn. Zaburzenia snu, zmniejszona ogólna długość i jakość snu może później wpływać na wzmożoną senność w ciągu dnia, problemy z koncentracją i chroniczne zmęczenie. Lęki ujawniające się w nocy, lunatykowanie, zgrzytanie zębami oraz mówienie przez sen także może wskazywać na różnego rodzaju zaburzania, które można zdiagnozować podczas badania.Kobieta leżąca na łóżku


Jak wykonywana jest polisomnografia prywatnie w Warszawie?

Polisomnografia prywatnie w Warszawie jest wykonywana przy wykorzystaniu kompleksu diagnostycznego, czyli urządzenia, które umożliwia rejestrację wielu parametrów podczas snu. Za pomocą specjalnych czujników rejestrowane są dane z elektroencefalografii (EEG), elektrookulografii (rejestracja ruchów gałek ocznych), elektromiografii (EMG - rejestracja napięcia i ruchu mięśni), nasycenia tlenem (poziomu nasycenia krwi tlenem) i wielu innych.


Badanie snu kontroluje:

- funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego,

- przewodność tkanek nerwowo-mięśniowych w organizmie,

- nasycenie krwi tlenem,

- objętość wdychanego i wydychanego powietrza,

- działanie mięśni piersiowych i brzusznych,

- dźwięki wydawane przez osobę podczas snu (jęki, chrapanie itp.),

- niekontrolowane ruchy rąk i nóg podczas snu,


Badanie PSG wykonywane jest w warunkach domowych - wypożyczamy specjalne urządzenie i czujniki, które wcześniej mocujemy na skórze pacjenta. Są to małe elektrody, które nie powodują dyskomfortu, dlatego pacjent może swobodnie zasnąć.


Dla kogo?

Jeśli cierpisz na bezsenność, nie czujesz się wypoczęty po przespanej nocy, chrapiesz i przestajesz oddychać podczas snu, masz nadwagę, wysokie ciśnienie i leczenie nie pomaga, warto udać się na konsultację neurologiczną. Ponadto, jeśli cierpisz na epilepsję, omdlenia, lunatykowanie, mówienie przez sen, depresję, stany lękowe, nerwicę, to także potrzebujesz oceny swojego stanu przez specjalistę, który po przeprowadzonym badaniu może zlecić odpowiednie leczenie. Wykonanie takiego badania dostarczy bowiem lekarzowi wielu niezbędnych informacji, pomoże postawić trafną diagnozę, przewidzieć przebieg choroby i opracować plan powrotu do zdrowia. Na podstawie analizy wyniku badania snu nasz neurolog zaleci niezbędne środki, aby sen pacjenta znów stał się normalny.


Wyniki badania

Po otrzymaniu zapisu polisomnografii neurolog przetwarza informacje o fazach snu i analizuje, jak zmieniają się parametry fizjologiczne. Specjalistyczne oprogramowanie pomaga lekarzowi zrozumieć przyczyny chrapania i dolegliwości, a także pozwala dowiedzieć się, czy zaburzenia snu mają charakter pierwotny, czy wręcz przeciwnie – bezdech senny pojawia się na skutek problemów somatycznych. Postawienie trafnej diagnozy pozwala wprowadzić niezbędne leczenie zaburzeń snu i zapobiec dalszemu niekorzystnemu przebiegowi choroby.


Zgłaszając się do naszego gabinetu, masz również możliwość skorzystania z konsultacji z lekarzem neurochirurgiem, który zajmuje się np. operacjami odbarczania zespołu cieśni nadgarstka i blokadami okołostawowymi kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Nasza opieka medyczna obejmuje także wykonanie badania EMG, które ocenia przewodzenie w nerwach obwodowych oraz czynność mięśni.

47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


Post: Blog2_Post
bottom of page