top of page

Neurochirurg w Warszawie

Zaktualizowano: 24 sty

Neurochirurg w Warszawie zajmuje się problemami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, czyli chorobami mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Do głównych zadań tego specjalisty należą diagnostyka i leczenie chirurgiczne chorób układu nerwowego. Neurolog kieruje na konsultację do neurochirurga w przypadkach, gdy metody leczenia zachowawczego nie dają pożądanych rezultatów. W naszej poradni neurologicznej zapewniamy pomoc doświadczonego lekarza z wieloletnią praktyką, który oferuje szeroki zakres usług i terapii.

 

Spis treści:

 

Specjalistyczna konsultacja prywatna u neurochirurga w Warszawie

Neurochirurg w naszym gabinecie Konsultacja Diagnostyka i Terapia Neurologiczna w Warszawie oferuje prywatne konsultacje. Taki specjalista posiada szeroką wiedzę na temat budowy i funkcjonowania obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego oraz mózgu, co umożliwia mu szybkie eliminowanie chorób i urazów tych narządów. Podczas wizyty lekarz przeprowadza dokładne badanie oraz zapoznaje się z opisami sporządzonymi przez innych specjalistów. Czaszka i różne części kręgosłupa są oceniane wzrokowo i palpacyjnie. Na podstawie zebranych danych fachowiec może zlecić dodatkowe procedury diagnostyczne i ustalić wstępną diagnozę. Może określić też potrzebę interwencji chirurgicznej i, w przypadku jej przeprowadzenia, monitoruje pacjenta w okresie rekonwalescencji. W naszym gabinecie możesz umówić się na konsultację z lek. med. Piotrem Izdebskim w celu uzyskania porady lekarskiej i leczenia chirurgicznego.

 

Kiedy zalecana jest wizyta u specjalisty?

Z reguły neurolog z naszej poradni kieruje na wizytę do neurochirurga w celu dalszego badania i ustalenia konieczności oraz zakresu leczenia operacyjnego. Choroby układu nerwowego wymagające konsultacji ze specjalistą i ewentualnego późniejszego leczenia operacyjnego charakteryzują się następującymi objawami:

- bóle i zawroty głowy, bóle kręgosłupa o różnym nasileniu, uporczywe i nie zawsze ustępujące po przyjęciu leków przeciwbólowych;

- zaburzona świadomość: osłabienie, zwiększone zmęczenie, senność, dezorientacja w otoczeniu, obniżony poziom świadomości;

- zaburzenia widzenia, mowy i zachowania;

- asymetria twarzy, opadający kącik ust po jednej stronie, osłabienie/paraliż mięśni twarzy;

- silne osłabienie i zmniejszenie siły mięśni kończyn, aż do paraliżu;

- uczucie drętwienia w kończynach;

- zaburzony chód i koordynacja ruchów.

Wymienione wyżej objawy mogą wskazywać na rozwój różnych zaburzeń patologicznych związanych z dysfunkcją mózgu lub rdzenia kręgowego, a także ośrodkowego układu nerwowego. Nie powinno się ignorować zawrotów głowy, ciągłych bólów głowy, złego stanu zdrowia i osłabienia.


Chirurdzy podczas operacji

 

Czym charakteryzuje się bardzo dobry neurochirurg w Warszawie?

Bardzo dobry neurochirurg w Warszawie specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wielu różnych schorzeń. Powinien także wyróżniać się odpowiednim doświadczeniem i obszerną wiedzą z zakresu neurologii. Specjalista zajmuje się między innymi leczeniem dyskopatii, guzów rdzenia kręgowego oraz guzów mózgu. Realizuje także leczenie chirurgiczne porażenia nerwu twarzowego, przeprowadza zabiegi odbarczające w zespołach cieśni nadgarstka oraz wykonuje blokadę okołostawową kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Jeżeli odczuwasz ból w palcach, dłoni czy ramieniu, mrowienie, drętwienie rąk w nocy lub nad ranem, warto przeprowadzić odpowiednie badania i sprawdzić przyczynę tych symptomów. W naszym gabinecie oferujemy fachową opiekę medyczną i zapewniamy pomoc lekarza oraz całej asysty.

 

Metody diagnostyczne

Specjalista neurochirurgii dysponuje wieloma metodami diagnostycznymi. Dlatego zgłaszając się na wizytę, po wyjaśnieniu swoich dolegliwości, mogą zostać zalecone takie badania, jak tomografia komputerowa (CT) lub rezonans magnetyczny (MRI). Częstą praktyką jest zlecenie elektromiografii (EMG), która pozwala określić dokładną lokalizację ogniska chorobowego i obszar jego występowania w układzie nerwowo-mięśniowym. W naszej placówce możesz poddać się badaniu EMG na przykład w przypadku zespołu cieśni nadgarstka i kanału łokciowego, polineuropatii czy tężyczki. Badanie pozwala określić przewodność włókna nerwowego i jest dobrą metodą diagnostyczną w przypadku urazów kompresyjnych pni nerwowych. Jeżeli leczenie chirurgiczne nie jest konieczne, specjalista dobierze odpowiednie środki lecznicze i rehabilitacyjne, mające na celu szybki powrót do zdrowia i zapobieganie natychmiastowym i odległym skutkom rozpoznanej choroby neurologicznej. Jeśli na przykład lekarz zaleci iniekcje dożylne lub domięśniowe, również możemy wykonać tę usługę w naszym gabinecie. Leki podajemy dożylnie w przypadku, m.in. leczenia obrzęku mózgu z powodu guza mózgu czy w niektórych przypadkach bólu głowy. Domięśniowo możemy podać kompleks witamin B1, B6 oraz B12, na przykład przy porażeniu nerwu twarzowego.

 

Wizyta u odpowiedniego specjalisty pomoże zidentyfikować chorobę za pomocą różnorodnych metod diagnostycznych, dzięki czemu będzie można jak najszybciej rozpocząć niezbędne leczenie. Często inni lekarze kierują na konsultację do neurochirurga w celu ustalenia diagnozy i opracowania dalszej taktyki leczenia.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page