top of page
  • admin

EMG w Warszawie prywatnie

EMG w Warszawie prywatnie wykonywane jest w gabinecie neurologicznym, a sama procedura należy do podstawowych metod diagnostycznych w neurologii oceniających stan czynnościowy mięśni i nerwów obwodowych. Badanie to pozwala określić miejsce uszkodzenia, stopień, nasilenie uszkodzenia mięśni oraz nerwów obwodowych i włókien nerwowych. Elektromiografia stwierdza zaburzenia nerwów np. zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenie splotów nerwowych np. splotu ramiennego czy zaburzenia nerwowo-mięśniowe np. tężyczka.


Spis treści:


Gdzie wykonać EMG w Warszawie prywatnie?

EMG w Warszawie prywatnie można wykonać w naszym gabinecie Konsultacje Diagnostyka i Terapia Neurologiczna. Badanie to zlecane jest zazwyczaj w celu oceny stanu czynnościowego układu nerwowo-mięśniowego. Elektromiografię stosuje się w przypadku różnych schorzeń, którym może towarzyszyć uczucie mrowienia, bólu, osłabienia czucia, osłabienia kończyn oraz zmian zwyrodnieniowo-dystroficznych mięśni z ich zanikiem.


Kiedy wykonujemy badanie?

W naszym gabinecie neurologicznym elektromiografię wykonujemy w przypadku:

- zespołu cieśni nadgarstka - ból dłoni, palców, ramienia, drętwienie rąk w nocy lub nad ranem, mrowienie, osłabienie kciuka, trudności w chwytaniu. EMG skierowane jest na badanie włókien czuciowych i ruchowych nerwu pośrodkowego a także nerwu łokciowego i badanie porównawcze;

- zespołu kanału łokciowego - drętwienie lub mrowienie w IV i V palcu, ból przedramienia, osłabienie ręki, utrata czucia. W tym przypadku bada się włókna czuciowe i ruchowe nerwu łokciowego, a także wykonywane jest badanie techniką krótkich odcinków w obszarze bruzdy nerwu łokciowego;

- tężyczki – mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, nadpobudliwość nerwowo-mięśniowa, odczuwanie niepokoju i lęku, kołatania serca. Badanie polega na wykonaniu próby tężyczkowej za pomocą jednorazowej elektrody, która wkłuwana jest w mięsień w obszarze dłoni. Neurolog obserwuje spontaniczne wyładowania wskazujące na tężyczkę.

- polineuropatii - drętwienie, pieczenie, osłabienie kończyn. Objawy zaczynają się w stopach i dłoniach i mogą wędrować ku górze. EMG polega na badaniu włókien czuciowych oraz ruchowych czterech nerwów obwodowych.

W naszym gabinecie lekarskim pomagamy pacjentom, którzy cierpią z powodu odczuwania bólu, wykonujemy iniekcje dożylne i domięśniowe leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jest to przydatne w przypadku podrażnienia korzeni nerwowych i epizodów rwy kulszowej, w leczeniu obrzęku mózgu związanego z guzem mózgu, napadem padaczkowym czy migreną.Badanie medyczne


Jak wykonujemy badanie EMG prywatnie w Warszawie?

Badanie EMG wykonujemy prywatnie w Warszawie przy użyciu płaskich elektrod powierzchniowych przyklejanych do skóry. Neurolog przeprowadza stymulację nerwu wzdłuż jego przebiegu bodźcem elektrycznym, który jest odczuwalny przez pacjenta, ale całkowicie dla niego bezpieczny. Badanie wykonujemy z użyciem cienkiej elektrody igłowej jednorazowego użytku, która jest wkłuwana do mięśnia. Elektroda igłowa jest wprowadzana w mięsień w celu zarejestrowania jego biopotencjałów. Wielkość parametrów przeznaczona jest do oceny funkcji mięśnia i umożliwia wykrycie rodzaju jego uszkodzenia. Elektromiografia to doskonała metoda diagnostyczna różnych chorób nerwowo-mięśniowych, pozwala na ustalenie dynamiki ich rozwoju i wybrania najlepszej opcji leczenia. Ta technika jest odpowiednia do badania włókien mięśniowych kończyn górnych i dolnych, mimicznych oraz żucia. Elektromiografię igłową wykonujemy przy określonych wskazaniach i uprzedniej konsultacji z naszym neurologiem. Do naszego gabinetu neurologicznego można zgłaszać się także w celu wykonania badania bezdechu sennego (polisomnografia), dokonania wlewów dożylnych przy takich schorzeniach jak: tężyczka i polineuropatia. Oferujemy leczenie kwasem alfa – liponowym, preparatami magnezu i wapnia, przy nadmiernej pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Podajemy także płyn wieloelektrolitowy PWE w przypadku: odwodnienia, przemęczenia, stresu, wymiotów, nadużycia alkoholu.


Dlaczego warto wykonać to badanie?

Jeżeli lekarz podejrzewa chorobę nerwowo-mięśniową, która wymaga pilnego zdiagnozowania, najlepiej wykonać badanie prywatnie. W Warszawie, aby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić do naszego gabinetu neurologicznego. Wynik udostępniamy pacjentowi jeszcze tego samego dnia. Elektromiografia pozwoli na postawienie trafnej diagnozy i szybkie wdrożenie leczenia. Badanie przeprowadzane jest przy użyciu bardzo precyzyjnego sprzętu najnowszej generacji, zdolnego do wykrycia najmniejszych patologii. Aby przygotować się do badania, warto pamiętać, że rano w dniu jego wykonania należy dokładnie umyć badane części ciała wodą z mydłem. Nie należy stosować kremów, maści ani balsamów na skórę.


Celem przeprowadzenia elektromiografii jest skontrolowanie czynności nerwów oraz mięśni. Uzyskany wynik pozwala na określenie stabilności elektrycznej włókien mięśniowych, ponadto oceny ilości oraz stanu zachowanych jednostek ruchowych i zmian zachodzących w stanach chorobowych. Dzięki elektromiografii neurolog w naszym gabinecie lekarskim może precyzyjnie odróżnić uszkodzenie neuronu obwodowego od patologii mięśniowej.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page