top of page

Dobry neurolog w Warszawie

Dobry neurolog w Warszawie gwarantuje profesjonalne podejście do każdego pacjenta i satysfakcję z wysokiej jakości świadczonych usług. Głównym zadaniem tego specjalisty jest diagnostyka przy użyciu nowoczesnego sprzętu i leczenie stanów chorobowych związanych z zaburzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Diagnoza procesu uszkadzającego układ nerwowy jest stawiana dopiero po konsultacji neurologicznej i pełnym badaniu diagnostycznym.


Spis treści:


Dlaczego konsultacji w Warszawie powinien udzielać dobry lekarz neurolog?

Dobry lekarz neurolog w naszym gabinecie - Konsultacje, Diagnostyka i Terapia Neurologiczna - w Warszawie konsultuje różne problemy neurologiczne, które są chorobami naczyniowymi układu nerwowego. Koncepcja ta łączy w sobie przewlekłe zaburzenia krążenia mózgowego i następstwa stanów ostrych oraz ukryty etap niewydolności mózgowego przepływu krwi, który można wykryć za pomocą odpowiedniej diagnostyki, w tym EMG. Są to niezwykle skomplikowane zagadnienia, którymi powinien zajmować się tylko odpowiedni i doświadczony specjalista.


Przyczyny rozwoju chorób układu nerwowego

Choroby układu nerwowego mogą rozwijać się z różnych przyczyn. Mogą to być różnego rodzaju urazy, zmiany naczyniowe, nowotwory czy różne zmiany zwyrodnieniowe. Przyczynami takich chorób mogą być także różnego rodzaju infekcje, w następstwie których dochodzi do zmian w układzie nerwowym. Specjalista w naszym gabinecie neurologicznym leczy:

- choroby naczyniowe układu nerwowego, przewlekły udar naczyniowo-mózgowy i jego następstwa;

- ból głowy – napięciowy ból głowy, migrena, klasterowy lub przeciążeniowy ból głowy i inne rodzaje bólu głowy;

- ból kręgosłupa;

- guzy mózgu;

- choroby nerwowo-mięśniowe;

- zaburzenia pamięci i zespoły otępienne;

- polineuropatię;

- mononeuropatię;

- padaczkę;

- bezsenność;

- miastenię;

- nerwobóle.Lekarz i pacjent


Co oferuje dobry lekarz neurolog od padaczki w Warszawie?

Dobry lekarz neurolog od padaczki w naszym gabinecie w Warszawie oferuje kompleksowe leczenie pacjentów chorych na padaczkę, zarówno w jej najrzadszych, jak i najcięższych postaciach. Specjalista posiada dogłębną wiedzę i bogate – ponad 20-letnie - doświadczenie z zakresu schorzeń napadowych, elektrofizjologii, neuroobrazowania, farmakologii leków przeciwdrgawkowych. Leczenie farmakologiczne uznawane jest za terapię pierwszego rzutu. Dla każdego chorego sporządzany jest indywidualny plan leczenia. Tylko poprzez właściwy dobór leków i regularne ich stosowanie można osiągnąć długi okres bez ataków, a nawet remisję choroby, co często pozwala człowiekowi żyć pełnią życia nawet w obliczu choroby, nie będąc obciążonym napadami zaburzeń świadomości. W trakcie terapii neurolog dokładnie monitoruje skuteczność terapii, a także jej tolerancję przez pacjenta. Objawy napadu padaczkowego są bardzo zróżnicowane. Osoba może upaść na ziemię, wstrząsnąć całym ciałem i stracić przytomność. Leczenie padaczki jest uzasadnione, nawet przy łagodnej postaci choroby. Istnieje również duże ryzyko obrażeń podczas napadu, co może się zdarzyć niespodziewanie.


Kiedy udać się do specjalisty?

Neurolog w naszym gabinecie jest również neurofizjologiem oraz współpracuje z neurochirurgami. Możesz zapisać się do niego na konsultację, jeżeli zachodzi podejrzenie uszkodzenia nerwów obwodowych lub mięśni. Lekarz w asyście technika neurofizjologii wykona badanie elektromiograficzne. Jeżeli masz zaburzenia snu, chrapiesz i odczuwasz ciągłe zmęczenie, konsultacja neurologiczna pozwoli ustalić przyczynę zaburzeń. Specjalista zleci badanie polisomnograficzne, które potwierdzi lub wykluczy bezdech senny. Jeżeli zaistnieje potrzeba wykonania wlewów dożylnych np. przy polineuropatii oraz tężyczce czy też iniekcji dożylnych i domięśniowych, nasze pielęgniarki wykonają to profesjonalnie i bezboleśnie. W naszym gabinecie możesz również skorzystać z konsultacji neurochirurga, który specjalizuje się w leczeniu dyskopatii, guzów mózgu i rdzenia kręgowego. Wykonuje zabiegi odbarczające zespoły cieśni nadgarstka, blokady okołostawowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i leczenie chirurgiczne porażenia nerwu twarzowego.


Kiedy wybrać leczenie neurologiczne prywatnie?

Specjalista w prywatnie działającej placówce udziela konsultacji bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce, przeprowadza badania diagnostyczne i wdraża niezbędne leczenie specjalistyczne. W naszym gabinecie umożliwiamy szybkie umówienie się na poradę lekarską z kompetentnym specjalistą. Warto pamiętać, że wizyta u neurologa jest konieczna, jeśli niepokoją Cię dolegliwości takie, jak: lęk, utrata pamięci, zespół chronicznego zmęczenia, zaburzenia snu, omdlenia, drgawki, zmiany wrażliwości (drętwienie, mrowienie, uczucie pieczenia), zaburzenia motoryczne i koordynacyjne czy bóle i zawroty głowy. Nasz gabinet neurologiczny zatrudnia specjalistów, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem praktycznym. Rozumiemy bowiem jak ważne jest powierzenie swojego zdrowia profesjonalistom.


Diagnostyka

Pierwsza wizyta u lekarza zawsze rozpoczyna się od konsultacji, podczas której lekarz przeprowadza wywiad i badanie, które obejmuje palpację w celu ustalenia punktów bólowych oraz opukiwanie opuszkami palców lub młoteczkiem poszczególnych części ciała. Opukiwanie służy do oceny odruchów i pobudliwości nerwów obwodowych. Specjalista ocenia stan funkcji wzrokowej, dlatego poprosi Cię, abyś śledził ruchy obiektu, wpatrując się w niego. W ten sposób wykrywane są uszkodzenia niektórych obszarów mózgu oraz inne neurologiczne problemy zdrowotne. Wiele zachodzących zmian może wydawać się banalnych, ale dla dobrego neurologa są to objawy chorób, które mogą skutkować poważnymi powikłaniami. Lekarz po przeanalizowaniu konkretnego problemu pacjenta może postawić wstępną diagnozę, którą potwierdzą wyniki badań. Następnym etapem jest opracowanie taktyk leczniczych.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page